Гастрономічний гіпотиреоз:що можна їсти аби не нашкодити щитовидній залозі. Частина 2

Гастрономічний гіпотиреоз:що можна їсти аби не нашкодити щитовидній залозі. Частина 2

17.05.2020 13:40:29

А тепер трохи поговоримо про "КРАЩЕ ОБМЕЖИТИ, або БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ"!!!

Деякі продукти містять нутрієнти, які можуть шкодити вашій щитовидній залозі. Хоча ці продукти не є обмеженими, можна помітити значне покращення, зменшивши їх споживання?

Готрогени, які потенційно знижують вироблення тиреоїдних гормонів, при їх надлишковому споживанні:
  • брюсельська, синя, цвітна, брокколі, білокачанна капуста ( за даними клініки Майо, вам потрібно буде споживати значну кількість хрестоцвітних овочів, щоб справді вплинути на споживання йоду і функцію залози, тому кілька разів на тиждень можете собі це дозволити (до 5 унцій на день), або ж термічно їх приготувати);
  • фрукти та крохмалисті рослини: солодка картопля, маніока, персики, полуниця тощо;
  • горіхи та насіння: просо, кедрові горіхи, арахіс.

Глютен, особливо при підвищенні ризику мультиорганних аутоімунними захворюваннями, включаючи целіакію - це білок пшениці та інших зерен, включаючи ячмінь, овес та жито ( за рекомендаціями Академії Харчування та дієтології США)

Обов'язково вибирайте цільнозернові сорти хліба, макаронних виробів та рису, які містять велику кількість клітковини та інших поживних речовин і можуть допомогти покращити роботу кишечника. А ліки від гіпотиреозу приймаємо за кілька годин до такої їжі.

Високий вміст клітковини, харчових волокон із цільних зерен, овочів, фруктів, бобів та бобових може зменшити всмоктуванню препаратів, що заміщують гормони щитовидної залози (дієтологічні щоденні рекомендації для США: дорослим віком до 50 років вживати в день від 25 до 38 грам клітковини).

Соя, продукти з нею (соєве молоко, соєвий соус, соєва мука, тофу, мізо) знижують вироблення власного та засвоєння фармакологічних гормонів щитовидної залози (Однак, є дослідження, опубліковане в березні 2019 року , яке виявило, що соя не впливає на гормони щитовидної залози і дуже скромно підвищує рівень тиреотропного гормону - питання до роздумів). Краще бути обережним...

Порушення щитоподібної залози часто асоційоване з проблемами серця, а саме з тиском та набряками.

Перероблені продукти і фастфуд, консерви, готові страви з супермаркетів і кафе нерідко містять занадто багато солі та хімічні барвники чи консерванти, які додатково навантажують шлунково-кишкового тракт, порушуючи всмоктування корисних мікроелементів. Тому купуючи заморожені, готові продукти знайдіть варіанти з найменшим вмістом натрію ( при проблемах з серцем до 1500 міліграмів на день, як повідомляє Американська асоціація серця).

Кофеїн (кава, зелений чай) блокує абсорбцію заміщення гормонів щитовидної залози. Звикли ранок починати з кави? Заждіть принаймні 30 хвилин після прийому ліків, перш ніж випити свою філіжанку улюбленого допінг.

Тютюн та алкоголь також можуть впливати на ефективність ліків та функцію залози.

Враховуючи сповільнення метаболізму бажано уникати вуглеводисті продукти: пончики, торти, печиво, випічка із білої муки, макаронні вироби, мед, солодощі, цукор, варення, кондитерські вироби

Ні тваринним жирам! Виключайте продукти з високим вмістом холестерину. Жирні продукти, такі як вершкове масло, м'ясо та смаженю, краще все ж таки зменшити, а майонез, маргарин та жирні нарізки м’яса і взагалі відмінити.

Приготування продуктів без жиру (на пару або запікання) допоможуть в зниженні ваги, оскільки загальна калорійність таких страв знижується.

Вживання солі, спецій і алкоголю, які збуджують апетит обмежуються. При гіпотиреозі розглядається дієта, яка містить по 70 г білка і жиру, 300 г вуглеводів). Енергетична цінність харчового раціону хворих з гіпотиреозом має зменшуватись на 10-20% в порівнянні з фізіологічною нормою за рахунок жирів і вуглеводів.

Якщо ви регулярно вживаєте якісь лікарські засоби, то повинні попередити ендокринолога та суміжних спеціалістів для запобігання перехресних впливів. Іонообмінні смоли (холестирамін, колестипол, кальцієва та натрієва солі полістиренової сульфонової к-ти) гальмують всмоктування левотироксину, алюмінійвмісні антацидні лікарські засоби, а також залізовмісні та кальційвмісні препарати, препарати, які зв’язують жовчні кислоти (колесевелам) звязують левотироксин, тому варто вживати через 2-4 години після останнього. Аміодарон та йодовані рентгеноконтрастні речовини можуть спричинити як гіпертиреоз, так і гіпотиреоз. Саліцилати (особливо у дозуванні вище 2 г на добу), дикумарол, фуросемід у високих дозах (250 мг), клофібрат та інші речовини ведуть до зниження загального рівня тиреоїдних гормонів.
Сертралін, хлорохін/прогуаніл підвищують рівень сироваткового ТТГ.
Барбітурати, рифампіцин, карбамазепін, фенітоїн, Інгібітори протеази (ритонавір, індінавір, лопінавір), Інгібітори тирозинкінази (іматиніб, сунітиніб, сорафеніб, мотезаніб), КОК, глюкокортикоїди та бета-блокатори (особливо пропранолол) можуть знижувати ефективність левотироксину. Улюблений серед жінок БІОТИН спотворює аналіз на ТТГ, тому ліпше відмінити його за 7 днів до запланованого дослідження.

СТАН ГОРМОНАЛЬНОЇ КОМПЕНСАЦІЇ ЗМІНЮЄ ВАШ РАЦІОН!!!
facebook