Молекулярна діагностика: панацея чи новомодний бренд

Молекулярна діагностика: панацея чи новомодний бренд

23.12.2019 17:19:03

Молекулярна діагностика алергії - це важливий сучасний метод діагностики алергії, який допомагає правильно обрати тактику лікування пацієнтів, визначити, чи необхідно відмовлятись від продукту, що спричиняє симптоми, прогнозувати ефективність специфічної імунотерапії та її тривалість.

Молекулярна діагностика алергії є третім етапом діагностики (згідно рекомендацій Європейської асоціації алергологів та клінічних імунологів) після опитування пацієнта, постановки шкірних прик-тестів та/або визначення специфічних алергічних антитіл до екстракту алергену. Даний вид діагностики допомагає зрозуміти до якого білку (частини алергену) у пацієнта виробляються антитіла.

Різні білки володіють різними властивостями. Так, наприклад, в молоці є білки, які втрачають свою алергізуючу здатність після термічної обробки (лактоглобулін), а казеїн - викликатиме реакцію на молочні продукти в будь-якому вигляді і навіть на продукти, які містять сліди молока.

Щодо овочів і фруктів, дуже часто реакція на них відбувається через перехресну реактивність з пилком рослин (наприклад, яблука і морква містять такі ж білки, як і пилок берези).

Також доведено, що пилок всіх рослин містить компоненти, які гомологічні (схожі) за своєю структурою - вони називаються профіліни та полькальцини. Якщо імунітет виробляє антитіла до цих компонентів - пацієнт може мати позитивні шкірні прик-тести, а також результати специфічних IgE антитіл до всіх видів пилку, але лікування в цьому випадку не буде ефективним.

Але потрібно пам‘ятати, що аналізи лікувати не можна - тому, кожен результат потрібно трактувати відповідно до скарг пацієнта та клінічної картини.

Проконсультуватися з Мар'яною Ликовою, лікарем-алергологом, можна онлайн на платформі LEKARIS.com https://lekaris.com/   

facebook