Проблема атопічного дерматиту у дітей

Проблема атопічного дерматиту у дітей

19.12.2019 09:00:00

Атопічний дерматит - це хронічне захворювання шкіри, яке сучасні дослідники пов‘язують з генетично детермінованим дефіцитом білка філаггріну. Цей білок відповідає за збереження бар‘єрної функції шкіри.

В наслідок дефіциту, шкіра стає сухою, з‘являються висипи, що сильно зудять. Це і є основні симптоми атопічного дерматиту. Дану патологію, за різними даними, мають 15-20% дітей.

В ряді випадків причиною атопічного дерматиту може бути істинна алергія (IgE-залежна) до продуктів харчування (найчастіше це компоненти молока, яєць, арахісу, сої, пшениці, риби, морепродуктів, горіхів) - в цьому випадку відмова від продукту харчування, що спричинив алергію є дієвим методом лікування. Також доведено, що шкірні прояви також може викликати і алергія до кліщів побутового пилу.

Якщо ж алергічна природа дерматиту не підтверджена, немає змісту в призначення дієти - «гіпоалергенна» дієта в таких випадках не працює.

Основним методом лікування атопічного дерматиту є зволоження шкіри спеціальними засобами (емольєнти) - що дозволяє утримати баланс вологи в шкірі.

В період загострення (при поглибленні проявів) застосовують місцеві глюкокортикостероїди.

Атопічна шкіра «не любить» сухе і тепле повітря, гарячу воду, звичайне мило, синтетичний одяг. Тому дітям-атопікам радять зволожувати повітря в кімнаті, вимикати опалення, частіше провітрювати, приймати водні процедури швидко зі спеціальними засобами для атопіків, носити одяг з натуральних тканин.

[Ред. LEKARIS]: Запитання лікарю можна задати онлайн на порталі LEKARIS.com, ID лікаря: 3378, https://lekaris.com/ 

facebook